VAIKŲ REABILITACIJA

Vaikų reabilitacija – pagalba vaikui ir šeimai, auginančiai sutrikusios fizinės raidos vaiką arba su rizikos faktoriais raidos sutrikimui atsirasti. Vaikų reabilitacija apima ankstyvą vaikų fizinių ir raidos sutrikimų gydymą bei reabilitaciją.

Teikiant vaikų reabilitacijos paslaugas, dirba ergoterapeutų ir kineziterapeutų komandos. Kiekvienam vaikui sudaromas individualus reabilitacijos planas geriausiems asmeniniams rezultatams pasiekti.

 

Vaikų Kineziterapija:

 

Nuo ankstyvos vaikystės būtina stimuliuoti vaiko judesių raidą, suteikiant jam įvairią patirtį. Labai svarbu, kad kūdikis pajustų padėties įvairovę. Aktyvūs judesiai suteikia žinių apie vaiko kūną, aplinką, skatina vaiką siekti, liesti, keisti, be to, stiprina vaiko raumenis. 

Vaikų sveikatinimui ir reabilitacijai parenkamos jų poreikius bei raidos ypatumus atitinkančios kineziterapijos priemonės, kurios derinamos kartu su žaidimais ir sporto elementais. 

Kineziterapeutas parodo tėvams, kaip mokyti vaiką teisingai judėti, pritaiko specialias priemones teisingai vaiko padėčiai, atlieka kineziterapiją.

 

Kūdikių mankšta su masažo elementais: 

 

Stimuliuoja fizinį augimą, protinę raidą, grūdina, teigiamai veikia kraujotaką, kvėpavimą ir medžiagų apykaitą. Procedūra gali būti atliekama nuo antro gyvenimo mėnesio, kai sumažėja vaiko rankų ir kojų raumenų tonusas.

Kūdikiams iki metų kineziterapija ir mankšta rekomenduojama raumenų tonuso sutrikimams, raumenų asimetrijos, kreivakaklystės profilaktikai ir gydymui, taip pat patologijoms po gimdymo gydyti.

 

Ergoterapija vaikams: 

 

Padės formuoti vaiko savarankiškumą, mokys vaiką buitinių higieninių įgūdžių, padės lavinti rankos judesius bei smulkiąją motoriką. Ergoterapeutas parenka vaikui žaislus, taiko jutiminę stimuliaciją, padeda išvengti rankų kontraktūrų ir deformacijų, moko vaiką piešti, rašyti. Procedūros vyksta geriausiai vaikui suprantama kalba – tai yra per žaidimą. Visos priemonės ir užduotys yra parenkamos individualiai, pagal vaiko amžių ir lavinamas sritis, taip pat pritaikome priemones ir žaidimus, kad tėvai galėtų juos naudoti ir namuose.

 

Vaikų gydytojo reabilitologo konsultacija:

 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojai siekia, kad žmogus kuo greičiau atsigautų po ligų ar traumų ir gyventų aktyvų gyvenimą. Konsultacijos metu pacientas tiriamas bei konsultuojamas. Atsižvelgdami į organizmo funkcijų sutrikimo laipsnį, konsultacijos metu FMR gydytojai sudaro individualią reabilitacijos programą: skiria reabilitacines priemones ir procedūras – kineziterapiją, ergoterapiją, masažą.

lt_LTLietuvių kalba