Gydytojų specialistų konsultacijos

Pediatrija (vaikų ligų gydymas)

Vaikų ligų gydytojai

Doc. dr. Sigita Burokienė,

Gyd. Laimutė Šumskienė

Gyd. Viktoras Sutkus

Vaikų ligų gydytojai rūpinasi vaikais nuo gimimo iki 18 metų. Jie atlieka reguliarius sveikatos patikrinimus, nustato daugelio sutrikimų, tokių kaip astma, fizinės ir psichomotorinės raidos sutrikimai, depresija ar anemija, požymius ir simptomus. Diagnozuoja ir gydo infekcines ligas ir kitas ūmias sveikatos problemas, tokias kaip ausų infekcija, gerklės skausmas, kosulys, karščiavimas, viduriavimas ar gripas. Diagnozuoja ir pagal kompetenciją gydo alergines, odos, viršinimo, kvėpavimo, šlapimo takų ligas, širdies ir kraujagyslių, nervų, skeleto ir raumenų sistemų ligas. Atlieka profilaktinius skiepijimus, įskaitant tymų, kokliušo, raudonukės, pneumokoko, rotaviruso, vėjaraupių, ŽPV, meningokoko ir sezoninio gripo vakcinas. Vykdo vaikų, sergančių lėtinėmis ligomis priežiūrą. Esant indikacijoms, vaikų ligų gydytojai siunčia vaikus konsultacijai pas gydytojus specialistus. Prisirašiusiems klinikoje paslaugos teikiamos nemokamai.

Šeimos gydytojas

Gyd. Jonė Stanislovaitytė

Vaikų ligų klinikoje Empatija veikiantis šeimos medicinos centras suteikia pacientams galimybę gauti kokybiškas paslaugas, tiek sergantiems vaikų ligomis, tiek visai šeimai. Šeimos klinikoje dirbantys šeimos ir vaikų ligų gydytojai rūpinasi visų jūsų šeimos narių sveikata, bendru sveikatinimu, taip pat suteikia daug naudingos informacijos kaip tai daryti patiems – savarankiškai. Tik užtikrindami sveiką savo ir savo vaikų kasdienybę galite džiaugtis gyvenimo teikiama laime ir nesijaudinti. 

Šeimos medicinos centre teikiamos šeimos gydytojo konsultacijos sudarytos iš įprastų  sveikatos patikrinimų, prevencinės šeimos gydytojo priežiūros ir konsultacijų, rizikos jūsų ir veikų sveikatai vertinimo, įvairių testų ir asmeninių patarimų kaip išlaikyti sveiką šeimos gyvenimo būdą.

Akušerija ir ginekologija

Gyd. Česlova Špūrienė

 

Vaikų ir Jaunimo klinikoje Empatija puoselėjamas holistinis požiūris į vaikų ir šeimos sveikatą. Vaiko sveikata prasideda kartu su gyvybe, todėl moterų sveikata  yra vienas iš  klinikos prioritetų.

Klinikoje aliekama  ginekologinių susirgimų diagnostika bei gydymas. Gydytoja konsultuoja šeimos planavimo bei kontracepcijos klausimais. Atlieka ultragarsinius, onkocitologinius tyrimus. Konsultuoja paaugles dėl menstruacijų sutrikimo, lytinio švietimo klausimais.

Fizinė medicina ir reabilitacija (II lygis)

Gyd. Gintarė Vaitkienė
Gyd. Dalia Loersch

Reabilitacija – tai įvairių gydymo metodikų ir priemonių visuma, padedanti įvairias ligas turintiems ar traumas patyrusiems asmenims atkurti prarastus įgūdžius, maksimaliai atgauti darbingumą bei savarankiškumą ir susigrąžinti gyvenimo kokybę.
Vaikų ir jaunimo klinikos gydytoja reabilitologė Gintarė Vaitkienė konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius dėl kaulų, sąnarių ir raumenų patologijos, funkcijų sutrikimo, skausmo, fizinės vaiko raidos sutrikimų. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę sudaromas individualus gydymo planas. Gydytoja dažniausiai pacientams skiria kineziterapijos, ergoterapijos procedūras, masažą ir kitas procedūras.

Vaikų alergologija

Gyd. Laura Akulevičiūtė

Klinikos gydytoja vaikų alergologė Laura Akulevičiūtė diagnozuoja ir gydo vaikų alergines ligas (atopinį dermatitą, alerginį kontaktinį dermatitą, alerginį rinitą, Kvinkės edemą, maisto, vaistų, vabzdžių sukeltas alergines reakcijas), diagnozuoja kitas bėrimais pasireiškiančias ligas.
Įvertinusi paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikusi apžiūrą, gydytoja dažniausiai skiria laboratotinius tyrimus ir/ar odos mėginius. Nustačiusi diagnozę skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų chirurgija

Gyd. Egidijus Jauniškis

 

Gydytojas vaikų chirurgas Egidijus Jauniškis diagnozuoja ir gydo vaikų chirurgines ligas, traumas ir jų padarinius, įgimtas ir įgytas kaulų ir sąnarių ligas, tokias kaip klubo sąnario deformacijos, stuburo, pėdų deformacijos. Gydytojas atlieka kūdikiams ir klubo sąnarių echoskopinį tyrimą, žaizdų sutvarkymą, perrišimą, pūlinių atvėrimą.
Įvertinęs paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikęs apžiūrą, gydytojas gali papildomai paskirti vidaus organų echoskopiją, laboratorinius tyrimus. Nustačius diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų gastroenterologija

Gyd. vaikų gastroenterologas, prof. dr. Vaidotas Urbonas

Vaikų gastroenterologas diagnozuoja ir gydo virškinimo sistemos ligas (ūminį ir lėtinį gastritą, gastroezofaginio refliukso ligą, Celiakiją, lėtines žarnyno ir kepenų ligas, kitus organinius ir funkcinius virškinimo sistemos sutrikimus), konsultuoja tėvus dėl vaikų mitybos, dėl nepakankamo ar per didelio svorio, maisto alergijos, probiotikų vartojimo.
Įvertinęs paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikęs apžiūrą, gydytojas gali papildomai paskirti vidaus organų echoskopiją, laboratorinius tyrimus. Nustačius diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų infekcinės ligos

Vaikų ir paauglių psichiatrija

Gyd. Jolanta Trinkūnienė

Prof. dr. Dainius Pūras

Vaikų ligų klinikoje konsultuoja gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras. Vaikų psichiatrai padeda vaikams ir šeimai siekti visapusiškos fizinės ir emocinės gerovės – gerindami vaikų ir šeimos psichologinę savijautą. Taip pat Gydytoja konsultuoja vaikus ir paauglius bei jų tėvus dėl įvairių psichologinių problemų, tokių kaip nerimas ar depresija, elgesio ir bendravimo problemos, mokymosi sunkumai.

Vaikų kardiologija

Gyd. dr. Odeta Kinčinienė

Vaikų ligų Klinikoje Empatija Gydytoja vaikų kardiologė dr. Odeta Kinčinienė diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų širdies ir kraujagyslių ligas (arterinę hipertenziją, širdies vožtuvų, pertvarų defektus, širdies laidžiosios sistemos patologiją, miokarditą, sinkopes, nustato krūtinės skausmo priežastis ir kt.), tiria širdį ultragarsu, užrašo ir įvertina elektrokardiogramą.

Vaikų kardiologas dirba įvertindamas paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikusi apžiūrą, gydytoja įprastai atlieka širdies ultragarsinį tyrimą, vertina elektrokardiogramą. Gali būti atliekami atlikti laboratoriniai tyrimai. Vaikų kardiologui nustačius diagnozę teikiamos rekomendacijas, skiriamas gydymą ir, esant poreikiui, pakartotiniai vizitai.

Vaikų neurologija

Gydytoja Olga Kutuzova

Vaikų ligų klinikoje dirba ir tokie gydytojai kaip vaikų neurologas. Vaikų neurologas ir vaikų neurologo konsultacijos yra svarbu vaikams įvairiame amžiuje. Neurologo konsultacijos metu siekiama išvengti įvairių neurologinių vaikų problemų. Gydytoja vaikų neurologė diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų nervų ir raumenų ligas, vaikų raidos sutrikimus, galvos skausmą, miego sutrikimus ir kitas ligas.

Vaikų nefrologija

Gyd. prof. Rimantė Čerkauskienė

Gydytoja vaikų nefrologė prof. Rimantė Čerkauskienė diagnozuoja ir gydo šlapimo organų sistemos ligas (ūminį ir lėtinį pielonefritą, cistitą, įgimtas inkstų ligas, šlapinimosi sutrikimus, tokius kaip šlapimo nelaikymas), arterinę hipertenziją, lipidų apykaitos sutrikimus, įgimtus medžiagų apykaitos sutrikimus, konsultuoja tėvus dėl vaikų mitybos, vit. D vartojimo.
Įvertinusi paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikusi apžiūrą, gydytoja gali skirti laboratorinius šlapimo ir kraujo tyrimus, šlapimo organų ultragarsinį tyrimą. Nustačiusi diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą. Nuotoliniu būdu konsultuoja pacientus tik su nesenesniu nei 1 savaitės šlapimo ir bendro kraujo tyrimais.

Echoskopija

Gyd. Jūratė Šimonėlienė

Gyd. Arūnas Stukas

 

Vaikų ligų klinikoje atliekama Vaikų echoskopija yra svarbus ir informatyvus vaikų ligų diagnostikos metodas. Vaikų echoskopija suteikia vertingos informacijos apie vidaus organus, jų būklę ir veiklą. Vaikų echoskopija klinikoje atliekama greitai ir neskausmingai todėl yra priimtina įvairaus amžiaus vaikams. 

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija

Gyd. Greta Vaičekonienė – vaikų ligų gydytojas – socialinis pediatras

Milda Nazaraitė  – logoterapeutas

Laura Narbutė – medicinos psichologė

Evelina Ibianskaitė – muzikos terapijos specialistė

Gintarė Jampolcevaitė – kineziterapeutas/ergoterapeutas

Giedrius Budreika – socialinis darbuotojas

Gabija Sviklytė – bendrosios praktikos slaugytoja

Ergoterapija

Ergoterapeutė Gintarė Jampolcevaitė

 

Vaikų ir jaunimo Klinikoje Empatija konsultuoja gydytojai Ergoterapeutai. Ergoterapija vaikams – tai kruopštumo ir suprantigumo reikalaujantis darbas. Ergoterapija vaikams yra skirta lavinti kasdieniams vaikų gebėjimams. Ergoterapija vaikams padeda tapti nepriklausomais ir savarankiškais, gerai suprasti aplinką. 

Kineziterapija

Kristina Bliūdžiuvienė

Gintarė Jampolcevaitė

Raimonda Mažeikaitė

Vaikų ir jaunimo klinikoje Empatija dirba vaikų gydytojai kineziterapeutai. Kineziterapija vaikams – tai natūralus gydymas judesiu bei sveikatingumo palaikymas. Kineziterapijos metu naudojamos įvairios metodikos,  procedūros bei specialiai vaikams skirti fiziniai pratimai.

Slauga: bendrosios praktikos slauga

Gabija Sviklytė – bendrosios praktikos slaugytojas
Justina Vasarytė – bendrosios praktikos slaugytojas

lt_LTLietuvių kalba