Gydytojų specialistų konsultacijos

Pediatrija (vaikų ligų gydymas)

Vaikų ligų gydytojai
Doc. dr. Sigita Burokienė,
Gyd. Viktoras Sutkus

Vaikų ligų gydytojai rūpinasi vaikais nuo gimimo iki 18 metų. Jie atlieka reguliarius sveikatos patikrinimus, nustato daugelio sutrikimų, tokių kaip astma, fizinės ir psichomotorinės raidos sutrikimai, depresija ar anemija, požymius ir simptomus. Diagnozuoja ir gydo infekcines ligas ir kitas ūmias sveikatos problemas, tokias kaip ausų infekcija, gerklės skausmas, kosulys, karščiavimas, viduriavimas ar gripas. Diagnozuoja ir pagal kompetenciją gydo alergines, odos, viršinimo, kvėpavimo, šlapimo takų ligas, širdies ir kraujagyslių, nervų, skeleto ir raumenų sistemų ligas. Atlieka profilaktinius skiepijimus, įskaitant tymų, kokliušo, raudonukės, pneumokoko, rotaviruso, vėjaraupių, ŽPV, meningokoko ir sezoninio gripo vakcinas. Vykdo vaikų, sergančių lėtinėmis ligomis priežiūrą. Esant indikacijoms, vaikų ligų gydytojai siunčia vaikus konsultacijai pas gydytojus specialistus. Prisirašiusiems klinikoje paslaugos teikiamos nemokamai.

Šeimos gydytojas

Gyd. Eglė Krasovskienė

Teikiamos kontaktinės bei nuotolinės paslaugos.

Akušerija ir ginekologija

Gyd. Kristina Stanslovaitytė

 

Atlieka ginekologinių susirgimų diagnostiką bei gydymą. Konsultuoja šeimos planavimo bei kontracepcijos klausimais, prižiūri ir gydo nėščiąsias. Atlieka ultragarsinius, onkocitologinius tyrimus. Konsultuoja paaugles dėl menstruacijų sutrikimo, lytinio švietimo klausimais.

Chirurgija (II lygis)

Fizinė medicina ir reabilitacija (II lygis)

Gyd. Gintarė Vaitkienė

Reabilitacija – tai įvairių gydymo metodikų ir priemonių visuma, padedanti įvairias ligas turintiems ar traumas patyrusiems asmenims atkurti prarastus įgūdžius, maksimaliai atgauti darbingumą bei savarankiškumą ir susigrąžinti gyvenimo kokybę.
Vaikų ir jaunimo klinikos gydytoja reabilitologė Gintarė Vaitkienė konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius dėl kaulų, sąnarių ir raumenų patologijos, funkcijų sutrikimo, skausmo, fizinės vaiko raidos sutrikimų. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę sudaromas individualus gydymo planas. Gydytoja dažniausiai pacientams skiria kineziterapijos, ergoterapijos procedūras, masažą ir kitas procedūras.

Ortopedija ir traumatologija (II lygis)

Vaikų alergologija

Gyd. Laura Akulevičiūtė

Klinikos gydytoja vaikų alergologė Laura Akulevičiūtė diagnozuoja ir gydo vaikų alergines ligas (atopinį dermatitą, alerginį kontaktinį dermatitą, alerginį rinitą, Kvinkės edemą, maisto, vaistų, vabzdžių sukeltas alergines reakcijas), diagnozuoja kitas bėrimais pasireiškiančias ligas.
Įvertinusi paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikusi apžiūrą, gydytoja dažniausiai skiria laboratotinius tyrimus ir/ar odos mėginius. Nustačiusi diagnozę skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų chirurgija

Gyd. Egidijus Jauniškis

 

Gydytojas vaikų chirurgas Egidijus Jauniškis diagnozuoja ir gydo vaikų chirurgines ligas, traumas ir jų padarinius, įgimtas ir įgytas kaulų ir sąnarių ligas, tokias kaip klubo sąnario deformacijos, stuburo, pėdų deformacijos. Gydytojas atlieka kūdikiams ir klubo sąnarių echoskopinį tyrimą, žaizdų sutvarkymą, perrišimą, pūlinių atvėrimą.
Įvertinęs paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikęs apžiūrą, gydytojas gali papildomai paskirti vidaus organų echoskopiją, laboratorinius tyrimus. Nustačius diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų gastroenterologija

Gyd. vaikų gastroenterologas, prof. dr. Vaidotas Urbonas

Vaikų gastroenterologas diagnozuoja ir gydo virškinimo sistemos ligas (ūminį ir lėtinį gastritą, gastroezofaginio refliukso ligą, Celiakiją, lėtines žarnyno ir kepenų ligas, kitus organinius ir funkcinius virškinimo sistemos sutrikimus), konsultuoja tėvus dėl vaikų mitybos, dėl nepakankamo ar per didelio svorio, maisto alergijos, probiotikų vartojimo.
Įvertinęs paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikęs apžiūrą, gydytojas gali papildomai paskirti vidaus organų echoskopiją, laboratorinius tyrimus. Nustačius diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų infekcinės ligos

Vaikų ir paauglių psichiatrija

Gyd. Jolanta Trinkūnienė

Gydytoja konsultuoja vaikus ir paauglius bei jų tėvus dėl įvairių psichologinių problemų, tokių kaip nerimas ar depresija, elgesio ir bendravimo problemos, mokymosi sunkumai.

Vaikų kardiologija

Gyd. dr. Odeta Kinčinienė

Gydytoja vaikų kardiologė dr. Odeta Kinčinienė diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų širdies ir kraujagyslių ligas (arterinę hipertenziją, širdies vožtuvų, pertvarų defektus, širdies laidžiosios sistemos patologiją, miokarditą, sinkopes, nustato krūtinės skausmo priežastis ir kt.), tiria širdį ultragarsu, užrašo ir įvertina elektrokardiogramą.
Įvertinusi paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikusi apžiūrą, gydytoja įprastai atlieka širdies ultragarsinį tyrimą, vertina elektrokardiogramą. Gali būti atliekami atlikti laboratoriniai tyrimai. Nustačiusi diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą.

Vaikų neurologija

Gydytoja Rasa Abelytė
Gydytoja vaikų neurologė diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų nervų ir raumenų ligas, vaikų raidos sutrikimus, galvos skausmą, miego sutrikimus ir kitas ligas.

Vaikų nefrologija

Gyd. prof. Rimantė Čerkauskienė

Gydytoja vaikų nefrologė prof. Rimantė Čerkauskienė diagnozuoja ir gydo šlapimo organų sistemos ligas (ūminį ir lėtinį pielonefritą, cistitą, įgimtas inkstų ligas, šlapinimosi sutrikimus, tokius kaip šlapimo nelaikymas), arterinę hipertenziją, lipidų apykaitos sutrikimus, įgimtus medžiagų apykaitos sutrikimus, konsultuoja tėvus dėl vaikų mitybos, vit. D vartojimo.
Įvertinusi paciento nusiskundimus, ligos eigą ir atlikusi apžiūrą, gydytoja gali skirti laboratorinius šlapimo ir kraujo tyrimus, šlapimo organų ultragarsinį tyrimą. Nustačiusi diagnozę teikia rekomendacijas, skiria gydymą ir, esant poreikiui, pakartotinį vizitą. Nuotoliniu būdu konsultuoja pacientus tik su nesenesniu nei 1 savaitės šlapimo ir bendro kraujo tyrimais.

Vidaus ligos

Echoskopija

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija

Gyd. Greta Vaičekonienė – vaikų ligų gydytojas – socialinis pediatras

Lina Milašienė  – logoterapeutas
Inga Polikevičiūtė – psichologas
Kristina Bliūdžiuvienė – kineziterapeutas
Rasa Barčytė – ergoterapeutas
Giedrius Budreika – socialinis darbuotojas
Loreta Baranauskienė – bendrosios praktikos slaugytoja

Ergoterapija

Kineziterapija

Slauga: bendrosios praktikos slauga

Loreta Baranauskienė – bendrosios praktikos slaugytojas
Renata Liberytė – bendrosios praktikos slaugytojas