Saulės ir karščio poveikis vaikams

, Saulės ir karščio poveikis vaikamsSaulės bei karščio keliami iššūkiai vaikams

 

Dehidratacija (arba skysčių netekimas) – ypač pavojinga būklė patiems mažiausiesiems, t.y. kūdikiams ir vaikams iki 3 metų, nes jie dėl mažos kūno masės gali labai greitai prarasti pernelyg daug vandens. Kartu su skysčiais netenkama ir organizmui reikalingų druskų.

Dažniausiai dehidratuoja vemiantys ar viduriuojantys kūdikiai ir vaikai. Gausiai prakaituojant taip pat galima netekti skysčių, todėl karštomis vasaros dienomis pasirūpinkite mažylių gėrimais. Nors kai kurie maisto produktai turi šlapimą išskiriančių savybių, jie dehidratacijos nesukelia.

Skysčiams atstatyti būtina vaiką pakankamai girdyti – dažnai po nedidelį kiekį, geriausia šaukšteliais. Nesistenkite iš karto sugirdyti daug, nes visa tai, ką išgėrė, vaikas gali išvemti. Kadangi su skysčiais prarandama druskų, patartina duoti vandens, praturtinto mineralais. Jei vaiko būklė sunki, jis praradęs daug skysčių, vaikui gali prireikti medikų pagalbos ligoninėje.

Lengvos dehidracijos simptomai (gali išryškėti per dieną):

▪ Silpnumas

▪ Sausa burna

▪ Galvos skausmas

▪ Letargija

▪ Galvos svaigimas

▪ Ašarų nėra verkiant

Sunkios dehidracijos simptomai:

▪ Sausa oda

▪ Prakaito trūkumas

▪ Nuolatinis vėmimas

▪ Karščiavimas, virš 39 ° C

▪ Įmerktos akys (akys atrodo mažos)

▪ Greitas širdies plakimas

▪ Žemas kraujo spaudimas

▪ Kliedesys

▪ Nesąmoningumas

Kada kreiptis į skubią pagalbą?

Kai vaikas yra vangus, nieko nenori daryti, jam džiūsta burna, yra pakilusi kūno temperatūra, arba vaikas skundžiasi stipriu pilvo skausmu, – nedelsdami kreipkitės į gydytoją.



lt_LTLietuvių kalba