Karščiuojantis vaikas

 

Karščiavimas – tai natūrali organizmo reakcija bandant susidoroti su infekcija. Visgi, vaiko temperatūrai pakilus, tėvai dažnai sunerimsta, kyla daug klausimų: kaip elgtis ? Kada metas kreiptis į gydytojus? Kokie vaistai padeda malšinti temperatūrą? Mūsų klinikos gydytojai pasistengė glaustai atsakyti į šiuos klausimus.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

𝐊𝐨𝐤𝐢𝐚 𝐲𝐫𝐚 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐥𝐢 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐨 𝐭𝐞𝐦𝐩𝐞𝐫𝐚𝐭𝐮̄𝐫𝐚?
Normali vaiko kūno temperatūra:
▪pažastyje yra iki 37,2°C,
▪burnoje iki 37,4°C,
▪tiesiojoje žarnoje – iki 38°C laipsnių.
𝐊𝐨𝐤𝐢𝐚 𝐭𝐞𝐦𝐩𝐞𝐫𝐚𝐭𝐮̄𝐫𝐚 𝐥𝐚𝐢𝐤𝐨𝐦𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐬̌𝐜̌𝐢𝐚𝐯𝐢𝐦𝐮?
▪Pakilusi kūno temperatūra: 37–38°C
▪Karščiavimas: 38-39°C
▪Labai aukšta temperatūra: >40°C (Suaugusių – >39°C).
❗Dėmesio: naujagimių, kūdikių termoreguliacinis mechanizmas dar neveikia taip, kaip suaugusių, juos gerokai labiau veikia aplinkos temperatūra. Jei kūdikio temperatūra yra šiek tiek pakilusi (~37.5°C), greičiausiai vaikas yra perrengtas ar per šiltai apklotas.
𝐊𝐚𝐝𝐚 𝐦𝐮𝐬̌𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐦𝐩𝐞𝐫𝐚𝐭𝐮̄𝐫𝐚̨? 𝐊𝐨𝐤𝐢𝐚𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐢𝐬?
◾Vaistus rekomenduojama sugirdyti, kai vaiko kūno temperatūra yra aukštesnė nei 38,5°C laipsniai arba jei vaikas labai blogai jaučiasi su 38°C laipsnių temperatūra.
◾Kūdikiams ir vaikams naudojami karščiavimą mažinantys vaistai yra du – paracetamolis ir ibuprofenas. Nors paracetamolį vaikams galima duoti nuo gimimo, vis dėlto karščiuojančiam kūdikiui iki 3 mėn. vaisto nereikėtų duoti be gydytojo apžiūros. Paracetamolio dozė, kuri nurodyta ant vaisto pakuotės arba skirta jūsų vaiko gydytojo, gali būti kartojama kas 4 valandas. Ibuprofeną galima duoti vaikui nuo 3 mėn., o dozę galima kartoti kas 6 valandas.

 lt_LTLietuvių kalba