Kūdikio laukiantis pavojus namuose

2021-04-02

Su kokiais didžiausiais iššūkiais bei pavojais jūsų judrus bei smalsus kūdikis gali susidurti jau pirmaisiais savo gyvenimo metais namuose? Komentuoja vaikų ligų gydytoja Sigita Burokiene.

Glausta atmintinė tėveliams:

Δ 𝐍𝐮𝐤𝐫𝐢𝐭𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐬𝐮𝐬𝐢𝐭𝐫𝐞𝐧𝐤𝐢𝐦𝐚𝐬

Būtent dėl šios priežasties Lietuvoje miršta ar patenka į ligoninę daugiausia vaikų. Pavojaus zonos: vaikams lengvai atidaromi langai, laiptai, aukšti paviršiai, daugybė slenksčių, neatsakingai paliktos kopėčios, aštrūs baldų kampai, nesaugios vaikų žaidimų aikštelės.

Δ 𝐍𝐮𝐝𝐞𝐠𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐧𝐮𝐬𝐢𝐩𝐥𝐢𝐤𝐢𝐧𝐢𝐦𝐚𝐬

Gali turėti skaudžių pasekmių. Pavojaus zonos: degtukai, įjungta viryklė ir verdantys puodai, orkaitė, įkaitusi krosnis ar židinys, pernelyg karštas vanduo iš čiaupo, kava, arbata, verdantis virdulys, karštas vanduo maudynių vonelėje.

Δ 𝐀𝐩𝐬𝐢𝐧𝐮𝐨𝐝𝐢𝐣𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐢𝐬 𝐢𝐫 𝐛𝐮𝐢𝐭𝐢𝐧𝐞 𝐜𝐡𝐞𝐦𝐢𝐣𝐚

Svarbiausia – bet kokius medicininius preparatus ar buitinę chemiją laikyti spintelėse, kurios įrengtos ne žemiau nei 140 cm nuo žemės, indai su dangteliais, kurių vaikas negali atidaryti.

Δ 𝐔𝐳̌𝐬𝐩𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐝𝐮𝐬𝐢𝐦𝐚𝐬

Pavojingi: smulkūs žaislai ar detalės, kiti namų ūkio daiktai, kuriuos vaikas gali įsikišti į nosį, į burną, pernelyg smulkūs maisto kąsniai. Pirkti saugius, pagal amžių tinkamus, specialiu ženklu pažymėtus žaislus, neleisti vaikams žaisti su smulkiais daiktais.

Δ 𝐈̨𝐬𝐢𝐩𝐣𝐨𝐯𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐢̨𝐬𝐢𝐝𝐮̄𝐫𝐢𝐦𝐚𝐬

Vaikas gali susižaloti peiliais ar kitais aštriais įrankiais. Vaikas gali susižeisti ne tik rankas, kaip dažniausiai manoma, bet ir aštriu daiktu išsidurti akį, persipjauti gyvybines kaklo arterijas. Pavojingi: garažo reikmenys, adatos ar mezgimo reikmenys. Todėl nepalikite pavojingų daiktų ten, kur vaikas juos pasieks, mokykite mažylį atsargiai elgtis su peiliais ir panašiais įrankiais.
Daugiau informacijos filmuke, kurį rasite čia.