Kūdikio laukiantis pavojus namuose

2021-04-02

Su kokiais didžiausiais iššūkiais bei pavojais jūsų judrus bei smalsus kūdikis gali susidurti jau pirmaisiais savo gyvenimo metais namuose? Komentuoja vaikų ligų gydytoja Sigita Burokiene.

Glausta atmintinė tėveliams:

Δ 𝐍𝐮𝐤𝐫𝐢𝐭𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐬𝐮𝐬𝐢𝐭𝐫𝐞𝐧𝐤𝐢𝐦𝐚𝐬

Būtent dėl šios priežasties Lietuvoje miršta ar patenka į ligoninę daugiausia vaikų. Pavojaus zonos: vaikams lengvai atidaromi langai, laiptai, aukšti paviršiai, daugybė slenksčių, neatsakingai paliktos kopėčios, aštrūs baldų kampai, nesaugios vaikų žaidimų aikštelės.

Δ 𝐍𝐮𝐝𝐞𝐠𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐧𝐮𝐬𝐢𝐩𝐥𝐢𝐤𝐢𝐧𝐢𝐦𝐚𝐬

Gali turėti skaudžių pasekmių. Pavojaus zonos: degtukai, įjungta viryklė ir verdantys puodai, orkaitė, įkaitusi krosnis ar židinys, pernelyg karštas vanduo iš čiaupo, kava, arbata, verdantis virdulys, karštas vanduo maudynių vonelėje.

Δ 𝐀𝐩𝐬𝐢𝐧𝐮𝐨𝐝𝐢𝐣𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐢𝐬 𝐢𝐫 𝐛𝐮𝐢𝐭𝐢𝐧𝐞 𝐜𝐡𝐞𝐦𝐢𝐣𝐚

Svarbiausia – bet kokius medicininius preparatus ar buitinę chemiją laikyti spintelėse, kurios įrengtos ne žemiau nei 140 cm nuo žemės, indai su dangteliais, kurių vaikas negali atidaryti.

Δ 𝐔𝐳̌𝐬𝐩𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐝𝐮𝐬𝐢𝐦𝐚𝐬

Pavojingi: smulkūs žaislai ar detalės, kiti namų ūkio daiktai, kuriuos vaikas gali įsikišti į nosį, į burną, pernelyg smulkūs maisto kąsniai. Pirkti saugius, pagal amžių tinkamus, specialiu ženklu pažymėtus žaislus, neleisti vaikams žaisti su smulkiais daiktais.

Δ 𝐈̨𝐬𝐢𝐩𝐣𝐨𝐯𝐢𝐦𝐚𝐬/𝐢̨𝐬𝐢𝐝𝐮̄𝐫𝐢𝐦𝐚𝐬

Vaikas gali susižaloti peiliais ar kitais aštriais įrankiais. Vaikas gali susižeisti ne tik rankas, kaip dažniausiai manoma, bet ir aštriu daiktu išsidurti akį, persipjauti gyvybines kaklo arterijas. Pavojingi: garažo reikmenys, adatos ar mezgimo reikmenys. Todėl nepalikite pavojingų daiktų ten, kur vaikas juos pasieks, mokykite mažylį atsargiai elgtis su peiliais ir panašiais įrankiais.
Daugiau informacijos filmuke, kurį rasite čia.


lt_LTLietuvių kalba