Vaikų plokščiapėdystė

𝐏𝐥𝐨𝐤𝐬̌𝐜̌𝐢𝐚𝐩𝐞̇𝐝𝐲𝐬𝐭𝐞̇ 𝐚𝐧𝐤𝐬𝐭𝐲𝐯𝐨𝐣𝐞 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐲𝐬𝐭𝐞̇𝐣𝐞 – 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐥𝐮?

 

Komentuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Gintare Vaitkienė

 

Vaikai iki trejų metų būna su plokščia (kitaip – pilna) pėdute. Tai – fiziologiškai normalus reiškinys, dėl kurio tėveliams tikrai nereiktų pergyventi. Susirūpinti reikėtų, jeigu 6-7 metų vaikas vis dar tebeturi plokščias pėdutes. Tuomet svarbu kreiptis į vaikų gydytoju specialistus, pasirinkti tinkamą avalynę, daryti specialius pratimus.

 

𝐊𝐚𝐝𝐚 𝐫𝐞𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠𝐚𝐬 𝐚𝐧𝐤𝐬𝐭𝐲𝐯𝐚𝐬 𝐠𝐲𝐝𝐲𝐦𝐚𝐬?

 

Yra kitų pėdutės deformacijų, kurios reikalauja ankstyvo gydymo. Pavyzdžiui, šleivapėdystė, kuri pasireiškia netaisyklinga eisena, arba netaisyklingas pėdutės dėjimas, pavyzdžiui, kai vaikas eina ilgą laiką ant pirštų galiukų, arba jei matome, kad tarsi kulkšnelis krypsta į vieną pusę, formuojasi X formos kojytė. Tokiais atvejais reikėtų nedelsiant kreiptis į vaikų gydytoją reabilitologą, vaikų kineziterapeutą ar vaikų ortopedą-traumatologą, kuris parinks gydymo priemones.

 

𝐏𝐫𝐨𝐟𝐢𝐥𝐚𝐤𝐭𝐢𝐧𝐞̇𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐞𝐦𝐨𝐧𝐞̇𝐬

 

Pirmuosius tris vaiko gyvenimo metus, kol formuojasi pėdutės amortizacinė sistema, patariu jam/jai auti pirmuosius batukus – specialias basutes ar tapkutes – ir juos avėti bent dalį dienos. Kaip jas išsirinkti – žiūrėkite mūsų video – > http://bit.ly/vaikobatukai.

Taip pat vaikučiui sveika pasivaikščioti basomis ant įvairių nelygių paviršių – smėliuko, žolytės, kilimo ar net akmenukų, kankorėžių. Tuomet yra stimuliuojami pėdutėje esantys biologiškai aktyvūs taškai, kurie stimuliuoja visas kūno sistemas ir leidžia gerai vystytis pėdutei.

 

𝗞𝗹𝗮𝗶𝗱𝗼𝘀, 𝗸𝘂𝗿𝗶𝘂̨ 𝗿𝗲𝗶𝗸𝗲̇𝘁𝘂̨ 𝘃𝗲𝗻𝗴𝘁𝗶

 

Jokiu būdu nereikia forsuoti kūdikio raidos. Jeigu vaikas pats vis dar neatsistoja, stabiliai nesilaiko ant kojų, nesitūpia, nereikėtų jo skatinti vaikščioti, pavyzdžiui, laikant už pažastų arba sodinant į vaikštukus.

 

 



lt_LTLietuvių kalba